Dolar : Alış : 5.7027 / Satış : 5.7130
Euro : Alış : 6.4086 / Satış : 6.4202
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1483 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

81 İl Bir Hikaye: Öykü Şavşat’ta

27 Mart 2018 - 670 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»81 İl Bir Hikaye: Öykü Şavşat’ta
81 İl Bir Hikaye: Öykü Şavşat’ta

81 İl Bir Hikaye: Öykü Şavşat’ta

E-Twinning ile “81 İl Bir Hikaye: Öykü Yollarda” Projesi’nde Şavşat’ı Temsil Eden Ahmet Fevzi İlkokulu Öğrencileri, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’ü Makamında Ziyaret Ettiler

E-Twinning ile “81 İl Bir Hikaye: Öykü Yollarda” Projesi’nde Şavşat’ı temsil eden Ahmet Fevzi ilkokulu öğrencileri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran, Ahmet Fevzi İlkokulu Müdürü İlhan Bülbül, Müdür Yardımcısı Zafer Yaşar ve Matematik Öğretmeni Ceyhun Kaya; Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’ü makamında ziyaret ederek proje hakkında bilgilendirmede bulundular. Proje hakkında bilgi veren Ceyhun Kaya: “Bu projen in amacı, öğrencilerin yaşadıkları yerin tarihi ve turistik mekanlarının farkındalığını arttırmaktır. Proje kapsamında ilçemizde bulunan tarihi yerleri öğrencilerimiz ile birlikte dolaşıyoruz ve öğrencilerimize tarihi bilgiler aktarıyoruz. Proje ile öğrencilerimiz yaşadıkları ilçeyi daha yakından tanıma fırsatı bulacaklar” dedi.

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk konuyla ilgili kısa açıklamada, “ilçemiz Cittaslow ünvanı ile ayrı bir öneme sahip. Ayrıca Şavşat Belediyesi, Türkiye’de Seferihisar Belediyesi’nin ardından Çocuk Belediyesi’ne sahip ikinci belediye konumundadır. Şavşat Belediyesi olarak çocuklarımızı çok önemsiyoruz.

Tanıtım noktasında ise göreve seçildiğimiz 2014 yılından bu yana gerek il dışındaki tanıtım günleri, gerekse ilçemize gelen yerel ve ulusal basın mensupları aracılığıyla ilçemizin tanıtımını yapmaya gayret gösterdik. Ayrıca geçtiğimiz yıl DOKA ile yaptığımız proje kapsamında kısa tanıtım filmi, tanıtım kitapçığı ve cep haritası çalışmalarımız oldu. Bu tanıtım materyallerini mümkün olduğu kadar misafirlerimize dağıtarak ilçemizin tanıtım çalışmalarına devam ediyoruz. Ayrıca bugüne kadar yapılmamış ilçemizin tarihi ve coğrafi yapısını anlatan kültür yayınları çıkarttık.

Şavşat Belediyesi olarak öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Ayrıca sizleri de a5 bu özverili ve önemli çalışmalarınızdan dolayı kutluyorum” dedi.

Ziyaret; çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika