Dolar : Alış : 5.7027 / Satış : 5.7130
Euro : Alış : 6.4086 / Satış : 6.4202
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1483 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İlçemiz Önemli Bir Değerini Kaybetti

14 Haziran 2019 - 12 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»İlçemiz Önemli Bir Değerini Kaybetti
İlçemiz Önemli Bir Değerini Kaybetti

İlçemiz Önemli Bir Değerini Kaybetti

İlçemizde Haksızlığa, Zulme ve Baskılara Boyun Eğmeyen Emekli Öğretmen Mahmut Ocaklı Geçirmiş Olduğu Rahatsızlık Sonucu Hayatını Kaybederek Sevenlerini Üzdü

Şavşat’ta haksızlıklara, baskılara, hukuksuzluklara, faşizme karşı verdiği mücadelesiyle tanınan ve ilçemizin çok önemli bir değeri olan Mahmut Ocaklı sonsuzluğa uğurlandı.

Mahmut Ocaklı’nın cenaze törenine, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Eski İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Şavşat CHP ilçe Başkanı İmran Kayaoğlu, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazı öncesi, Mahmut Ocaklı’nın 12 Eylül 1980 İhtilali döneminde cezaevi arkadaşı Emekli öğretmen Cemal Gül kısa bir konuşma yaptı. Cemal Gül konuşmasında; “Toplumların gelişmesi ilerlemesi, insanlığın birtakım haklar, kazanımlar elde etmesini her zaman sorgulayan, itiraz eden, bozuk düzene kafa tutan insanlar sayesinde olmuştur.

Spartaküs köleliğe karşı başkaldırmış, gelişen olaylar kölelik düzeninin yıkılmasına neden olmuştur. Emekçi kadınların sisteme karşı başlatmış olduğu mücadele 8 Mart’ın Emekçi Kadınlar Günü olarak tarihe geçmesini sağlamıştır.

Mahmut Ocaklı yaşamı boyunca haksızlıklara karşı direnmiş, faşizme karşı itirazıyla, direnmesiyle simgeleşmiş bir abimizdi. Onu bugün sonsuzluğa yolcu ediyoruz. Ama, mücadelesi ve anıları her zaman yaşayacaktır” diyerek, törene katılanlara teşekkür etti.

“Ülkemizin demokrasi mücadelesinde gözünü budaktan esirgemeyen, dirençli, bilinçli bir öğretmen Mahmut Ocaklı, koca bir çınar, koca bir tarih, koca bir kütüphane… Muhteşem bir öğretmen, muhteşem dost, yoldaş, arkadaş ve hepimizin Amcası Bizim Mahmut Amca…12 Eylül Faşist mahkemelerinin korkusu Mahmut Ocaklı’nın cenazesi 8 Haziran 2019 günü öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası İlçeye Bağlı Kayadibi Köyünde toprağa verildi.

Şavşat’ın Sesi Gazetesi olarak Merhuma Allah’tan rahmet bütün sevenlerine sabır diliyoruz.

 

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika