Dolar : Alış : 5.7027 / Satış : 5.7130
Euro : Alış : 6.4086 / Satış : 6.4202
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1483 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Şavşat Devlet Hastanesi Acil Servisinde Sağlık Skandalı..!

14 Haziran 2019 - 11 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Şavşat Devlet Hastanesi Acil Servisinde Sağlık Skandalı..!
Şavşat Devlet Hastanesi Acil Servisinde Sağlık Skandalı..!

Şavşat Devlet Hastanesi Acil Servisinde Sağlık Skandalı..!

Şavşat Devlet Hastanesi Acil Polikliniğinde, Burun Kanaması Geçiren Hastaya Müdahale Edilmeyip Kaderine Terk Edildi.

5 Haziran 2019 günü evinde rahatsızlanıp burun kanaması geçiren E.K. tedavi için geldiği Şavşat Devlet Hastanesi Acil Servisinde görevli Doktor E.G.’e dün ve bugün ara ara burun kanaması geçirdiğini tetkik ve tedavisinin yapılmasını istedi. Acil servisinde nöbetçi Doktor E.G., ‘Sizin kanamanızı görmeden tetkik ve tedavi yapmam mümkün değil’ diyerek hasta E.K. evine gönderildi.

Evine giden E.K. tekrar burun kanaması geçirmesi üzerine Şavşat Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Gürol Köroğlu’nu arayarak rahatsızlığı hakkında bilgi verdi. Op. Dr. Gürol Köroğlu E.K.’ye “Siz hastaneye gidin, ben nöbetçi hekimi arıyorum, tetkik ve tedaviniz yapılsın.” Demesi üzerine tekrar hastaneye giden E.K., Dr. E.G.’e “Sizi Başhekim Gürol bey benim tahlillerimin yapılması konusunda aradı mı?

-Gürol Bey beni aradı tahlilleriniz biraz sonra yapılacak demesi üzerine hasta E.K. “Ben bugün burun kanamam olduğundan, tetkik ve tedavimin yapılması için size geldim. Siz benim tahlillerimi yapmayarak eve gönderdiniz. Bir hastanın tedavisini yapmanız için sizi birilerinin araması mı gerekiyor” demesine egoları tavan yapan Dr. E.G. kendi üstü olan Hastane Başhekimine bile nezaketten uzak bir şekilde unvanını bile söylemeyerek, amiyane bir tabir ve kibirle, “Ben sizin tahlillerinizi yapmıyorum. Gidin sizin tahlillerinizi Gürol Köroğlu yapsın” diyerek hastaya dışarı çıkmasını söyledi.

Kanamalı Hastaya Müdahale Etmeyen Doktor Kapris Yaparak Odasına Gitti

Bu durumlar yaşanırken Hasta E.K. nin tekrar burnundan aşırı derecede kan gelmesi üzerine hasta Dr. E.G.’ün yanına giderek “İşte görmek istediğiniz kan. Şimdi gördünüz mü” demesine -Evet gördüm diyerek hastaya hiçbir müdahale yapmadan odasına gitti. Hastanın kanamasını durdurmak için görevli hemşireler gazlı bez ile müdahale etmeye çalıştılar.

Başhekim Op. Dr. Gürol Köroğlu Hastaya Müdahale Etti Şavşat Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Gürol Köroğlu hastaya Diş Hekimliği odasında müdahale ederek kanamayı durdurdu. Op. Dr. Gürol Köroğlu hastanın tetkik ve tahlillerin yapılması için acil servise yatışını sağlayarak yapılan tetkik ve tahliller sonucuna göre tedavisini sağladı.

Hastadan Açıklama Geldi; ‘Beyaz Kod’ Doktorun Egolarını Tatmin Sistemi Değildir

Şavşat Devlet Hastanesi Acil Servisinde sağlık skandalına maruz kalan E.K. Şavşat’ ın Sesi Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. E.K. yapmış olduğu açıklamada; “Hasta olarak gittiğim Şavşat Devlet hastanesinde tedavimin yapılmasını beklerken maalesef bir doktorun egoları ve kaprisleri ile karşı karşıya kaldım. “BEYAZ KOD” u kendi ego ve kaprisleri ile hırs ve intikam alma uğruna kullanan doktorun şunu bilmesini istiyorum ve bütün yetkililere sesleniyorum. Doktorun BEYAZ KOD’a yapmış olduğu şikayet asılsız ve bir o kadarda sorgulanması gereken bir konudur. BEYAZ KOD, Hasta/hasta yakını ve çalışanların başına gelebilecek, hırsızlık, fiziksel, sözlü saldırı ve cinsel taciz durumlarında güvenlik personelinin en hızlı biçimde durumdan haberdar edilmesi ve olay yerine yönlendirilmesi amacıyla kurulmuş alarm sistemidir. BEYAZ KOD’u kullanan doktor asılsız şikayetinin sorgulanmasını hem adli, hem de idari olarak talep etmekteyim. Hastayı muayene etmeyeceksin, hastaya bakmayacaksın, hastanın tahlillerini yapmayacaksın, kanamalı hastayı kendi kaderine terk edeceksin, bunlar yetmemiş gibi asılsız bir ihbarda bulunarak, devletin diğer birimlerini rahatsız edeceksin. Bu sağlığımı tehlikeye düşürecek bir şekilde, yaşamış olduğum mağduriyetimden dolayı kamera kayıtlarına ve görgü tanıklarına başvurularak gereğinin yapılmasını arz ve talep etmekteyim.” dedi. Şavşat’ın Sesi Gazetesi olarak konunun takipçisi olacağımızı bildirir, sağlık skandalına maruz kalan E.K.’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ismi geçen doktorun daha öncede BEYAZ KOD sistemini birkaç defa kullandığı iddiası konusunda bizlere gelen bilgilere açıklık getirilmesini istiyoruz.

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika