Dolar : Alış : 5.7027 / Satış : 5.7130
Euro : Alış : 6.4086 / Satış : 6.4202
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin25°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 1483 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Doğanay Şavşat’ta Şehit Er İçin Okutulan Mevlide Katıldı

28 Ağustos 2017 - 714 kez okunmuş
Ana Sayfa » Artvin»Vali Doğanay Şavşat’ta Şehit Er İçin Okutulan Mevlide Katıldı
Vali Doğanay Şavşat’ta Şehit Er İçin Okutulan Mevlide Katıldı

Vali Doğanay Şavşat’ta Şehit Er İçin Okutulan Mevlide Katıldı

Artvin Valisi Ömer Doğanay, 25 Ağustos 2016 Yılında ilçemizde Bölücü Terör Örgütü PKK Teröristler Tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Konvoyuna Yapılan Saldırı Sonucunda Şehit Olan Jandarma Er Fatih Çaybaşı’nın Vefatının Yıldönümü Münasebetiyle, Şavşat’ta Okutulan Mevlide Katıldı.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, 25 Ağustos 2016 yılında Şavşat ’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna PKK’lı teröristlerce yapılan saldırıda şehit olan Erzincanlı Jandarma Er Fatih Çaybaşı’nın vefatının yıldönümü münasebetiyle, Şavşat Kaymakamlığı ve ilçe müftülüğünce Şavşat Kemalpaşa Camiin de okutulan mevlide Katıldı.

Şehit Jandarma Er Fatih Çaybaşı ölüm yıldönümünde ilçemizde anılarak Mevlid okutturulup dualar edildi.

Mevlide Vali Ömer Doğanay, Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ramazan Gürler, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Şavşat Garnizon Komutanı Yüzbaşı Aytunç Ünsay,  Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Arslan ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan mevlit programı kılınan Cuma namazı ve dualarla son buldu.

Vali Ömer Doğanay, okunan Mevlit ve Cuma Namazı sonrası vatandaşlarla sohbet ederek istek ve beklentilerini dinledi.

Vali Doğanay bu hain saldırıyı gerçekleştiren eli kanlı teröristler şunu bilsinler ki bunun büyük cezası hem bu dünyada hem de inancımız açısından ebedi olan dünyada Cenab-ı Allah’ın gazabına ve de bütün inananların beddualarını alacaklardır. Devletimiz güçlüdür. Milletimizin birlik beraberlik ve huzur içerisinde yaşaması için ne gerekiyorsa o yapılmaktadır, sonuna kadarda yapılacaktır. Milli birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe kararlı adımlarla, her geçen gün büyüyen bir ülke olarak yoluna devam edecektir. Bütün bu yolculuğumuzda şehitlerimiz gönlümüzde, kalbimizde ve aklımızda hep yaşayacaklarıdır. Şehitlerimiz şehit olana kadar kendi anne babalarının evlatlarıydı şehit olduktan sonra bu toprağa düştüğünde Yüce Türk Milletinin ve hepimizin evladıdır. Şehitlerimizin hepsine ve geçen yıl bugün Artvin Şavşat Karayolunda hain saldırıda şehit olan Fatih Çaybaşı evladımıza Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun.” Dedi

Vali Doğanay; “Şehitlerimizin geride kalan anneleri, babaları, yakınları, akrabaları ve çocukları Devletimizin, Milletimizin emanetinde. Onlara sahip çıkmak, onlara bu acıyı daha fazla hissettirmemek Devletimizin, Milletimizin bizlerin görevidir. Tabi ‘şehitlik’ konusu dinimizin en önemli müesseselerinden birisidir.  İnanıyoruz ki onların makamları çok yücedir. Kur’an-ı Kerim’de, Peygamber Efendimizin Hadis-i Şeriflerinde bu, çok net bir şekilde ifade ediliyor.  Milletimiz, gençlerimiz, çocuklarımız bilirler ki ülke için, millet için, devlet için öldüğü zaman şehit olacaktır. Cenab-ı Hakk’ın rızasını kazanacaktır. Öbür dün-yada çok iyi bir makama sahip olacaktır. O maksatla şehadet konusu, vatanımızı savunma konusu da bizim için önemlidir. Bunun en güzel örneklerini  Çanakkale’de gördük, 15 Temmuz ’da gördük. İnsanlar biraz sonra öleceğini bile bile nasıl Çanakkale’de silahların, topun önüne çıkmışsa, birçok devletlere karşı bütün yokluklara rağmen o büyük zaferi kazandıysa, aynı şekilde 15 Temmuz’da da, kendi canlarını hiçe sayarak ülkemizin karanlığa gömülmesini önlemek için üzerlerine sürülen tankların önüne durduysa hainler tarafından atılan mermilere hedef oldu. Biz biliyor ve inanıyoruz ki şehitler ölmez. Onların dik duruşu bizim gücümüz ve güvenimiz. O gün sadece ve sadece bu ülkenin onurlu bir vatandaşı olarak Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak demokrasisine, devletine, değerlerine, bayrağına ve ezanına sahip çıkarak alanlara çıkan kahraman evlatlarımız vardı. Bu vesileyle bir kez daha şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum. Allah rahmet eylesin. Makamlarını cennet eylesin. Onların ailelerine, yakınlarına, çocuklarına bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyorum.” Dedi.

Vali Ömer Doğanay ve beraberindekiler daha sonra Şavşat İlçe Jandarma Komutanlığına geçerek olayla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Doğanay; “ Terörün bu bölgeye girmemesi ve bu tür olayların tekrar yaşanmaması için Şavşatlı vatandaşlarımıza çok önemli görevler düşmektedir. Terör girmiş olduğu bölgelerde en büyük zararı ve sıkıntıyı bölge halkına yaşatmaktadır. Onun için bizim vatandaşlarımızdan isteğimiz görmüş oldukları olumsuzlukları, şüpheli şahısları yerinde ve zamanında anında en yakın güvenlik birimlerimize söylemelerini istiyoruz. Devletimize güvenin. Devletimizin güvenlik güçleri halkımızın huzur ve refahı için buradalar. Bizler sizler için varız. Güvenlik güçlerimizde hepimizin sizlerin evlatları. Sizin çocuklarınız başka bölgede diğer vatandaşlarımızın çocukları da bu bölgede görev yapıyor.” Dedi.

İlçe Jandarma Komutanlığında’da Kur’an-ı Kerim okunarak Şehit Er Fatih Çaybaşı ve bütün şehitler için dua edildi.

Şehit Er Fatih Çaybaşı 25 Ağustos 2017 günü Şavşat’tan Artvin’in Ardanuç ilçesine gitmekte olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun konvoyuna  PKK’lı teröristlerce yapılan saldırı sonucunda şehit olmuştu.

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika